Biznesmen wziął 300 tys. łapówki. Agenci lubelskiego CBA zatrzymali go na gorącym uczynku (wideo)

71

W planach było przejęcie atrakcyjnej nieruchomości po bardzo korzystnej cenie. Pomóc miał w tym syndyk. Wtedy wkroczyli agenci CBA z Lublina.

 

We wtorek rano agenci lubelskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na gorącym uczynku jednego z gdańskich biznesmenów. Akcja miała miejsce przed jednym z warszawskich hoteli, w którym mężczyzna przyjął 300 tys. złotych łapówki. Gdy wychodził z gotówką na zewnątrz, agenci wkroczyli do akcji.

Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna za otrzymane pieniądze miał doprowadzić do sprzedaży zabudowanej nieruchomości, należącej do upadającej firmy spożywczej. Transakcja miała zostać przeprowadzona na atrakcyjnych warunkach, sam zakup nieruchomości mógł zaś zostać sfinalizowany po niezwykle korzystnej cenie.

Zatrzymany przez CBA mężczyzna powoływał się przy tym na wpływy u gdańskiego syndyka masy upadłości firmy oraz w gdańskim sądzie, który nadzoruje postępowanie upadłościowe. Przeprowadzono też przeszukanie miejsca zamieszkania zatrzymanego biznesmena oraz kancelarię syndyka w Gdańsku. Mężczyznę oraz zgromadzone w jego sprawie materiały a także zabezpieczone dokumenty przekazano do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

(fot. CBA zdjęcie ilustracyjne)
2018-03-13 20:07:23