Biletomat na ul. Romera: Niedawno postawiony i już zdewastowany (zdjęcia)

W sierpniu na ul. Romera stanął biletomat. Urządzenie nie zostało jeszcze uruchomione ale wandale zdążyli zrobić już swoje. Całe urządzenie zostało pomazane markerami.

Urządzenia zainstalowała firma ASEC S.A. z Krakowa, która już wcześniej ustawiła dwa podobne: na Dworcu Głównym PKP przy przejściu podziemnym przy wyjściu z peronu oraz na rogu al. Tysiąclecia z ulicą Lubartowską obok sklepu Bazar. Łącznie w Lublinie do końca października ma stanąć jeszcze 6 nowych urządzeń. Mają być zamontowane na przystankach o dużym natężeniu ruchu, na przystankach osiedlowych a także w głównych węzłach przesiadkowych. W Lublinie działa już 26 biletomatów a do końca października ma ich być 35.

Ten na ul. Romera został zdewastowany przez wandali. Dookoła umieszczono na nim napisy markerem. Z każdej strony widać wyznania miłości i podpisy. Urządzenie jest w trakcie instalacji. Firma, która uruchamia biletomat będzie musiała sobie poradzić z objawami wandalizmu nie tylko na os. Nałkowskich. Biletomaty jak i automatyczne toalety co chwila są celem wandali. Głównie są one pomazane sprayem lub markerami.2013-09-15 09:41:55
(fot. lublin112.pl)