Bieg z kapustą na szpadlu i rzut gumofilcem. W niedzielę odbędzie się festyn Dobre bo Nasze

59

W najbliższą niedzielę w Fajsławicach odbędzie się festyn „Dobre bo Nasze”. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Festyn „Dobre bo Nasze” odbędzie się w niedzielę 17 czerwca na boisku sportowym przy Urzędzie Gminy w Fajsławicach. Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00 powitaniem gości, okolicznościowymi wystąpieniami a także prezentacją drużyn do turnieju sportowego oraz drużyn kulinarnych.

O godzinie 14:30 wystąpi Kapela Podwórkowa Alternatywy 5 z Łopiennika Górnego, o godzinie 15:30 wystąpią zespoły śpiewacze Fajsławianki z Fajsławic oraz Siedliszczanki z Siedlisk. Na godzinę 17:00 zaplanowano pokaz kulinarny, a o godzinie 20:00 wystąpi Kabaret Pod Siwym Włosem z Żółkiewki ze skeczem „Zielono Mi”. Pół godziny później na scenie zaprezentują się: kapela ludowa z Gorzkowa oraz kapela Sentymentalna.

Na boisku będą się odbywały przysiady parami z piłką, bieg z taczką w płetwie, bieg slalomowy z kapustą na szpadlu, skok w dal, bieg w zszytych workach, przeciąganie liny czy rzut gumofilcem. Z dodatkowych atrakcji zaplanowano stoiska z potrawami tradycyjnymi, pokaz kulinarny mistrza kucharskiego, bezpłatny pomiar wskaźników medycznych a także dmuchany plac zabaw, lody i napoje tradycyjne oraz grillowane kiełbaski.

Organizatorem festynu jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS” we współpracy z Gminą Fajsławice, Starostwem Powiatowym w Krasnymstawie oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice.

13

(fot. materiały organizatorów)
2018-06-12 23:48:05