Bębniarze zjadą do Lublina. 700 bębnów na jubileusz miasta

40

Aż 700 bębniarzy chcą zgromadzić w jednym miejscu organizatorzy zaplanowanego na 13 maja wydarzenia „700 bębnów na 700-lecie Lublina”. Wszystko w ramach Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku.

 

W dniach od 12 do 14 maja w Lublinie odbędą się Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku. Jednym z wydarzeń ma być wyjątkowa parada i koncert bębniarski na placu Zamkowym „700 bębnów na 700-lecie Lublina”. Koncert ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu aż 700 bębnów symbolizujących 700 lat istnienia Miasta Lublin, a tym samym włączenie uczestników wydarzenia i mieszańców w obchody jubileuszu miasta.

Wydarzenie zaplanowano na sobotę 13 maja. Jak planują organizatorzy, o godzinie 15.00 uczestnicy spotkają się pod lubelskim Ratuszem. Następnie tworząc bębniarski korowód przejdą przez Stare Miasto na Plac Zamkowy, gdzie odbędzie się finał akcji i wspólne wielkie bębnienie. Paradę i koncert poprowadzą Sylwia Lasok i Rafał Maj. W wydarzeniu wezmą udział uczestnicy Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku, grupy amatorskie i zawodowe grające na bębnach oraz wszyscy pozostali zainteresowani i mieszkańcy miasta.

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku odbędzie się w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. Na scenie zaprezentują się niepełnosprawni artyści z Polski, Ukrainy, Białorusi i Litwy, łącznie blisko 20 grup teatralnych. Tematem przewodnim będą „Spotkania Cygańskie”. Spektakle nie nawiązują do tematu przewodniego, jednak w klimacie świata i kultury cygańskiej będą utrzymane dekoracje, stroje, animacja przerw i zabawy między spektaklami.

W ramach tegorocznych SANS odbywa się również Teatr w Obiektywie – Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny. Podczas festiwalu w Chatce Żaka będzie prezentowana wystawa plastyczna artystów nawiązująca do tematu przewodniego „Spotkań Cygańskich”. Podczas SANS wypracowywane są m.in. nowe metody pracy z niepełnosprawnymi, a spektakle omawiane są z instruktorami pod okiem specjalistów z dziedziny teatroterapii, muzykoterapii czy arteterapii.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

41

(fot. nadesłane)
2017-05-05 20:31:57