Autokary nafaszerowane papierosami (foto)

null

W podłodze i ścianach a także kanałach nawiewowych autokarów ukryte były papierosy, które usiłowano przemycić do Polski.

W nocy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej przeprowadzili szczegółowe kontrole autokarów przekraczających granicę w Dorohusku. W dwóch z nich ukryte były papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W ukraińskim autokarze marki ikarus funkcjonariusze celni z komórki zwalczania przestępczości, wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej odkryli papierosy schowane w podłodze i ścianach pojazdu. Łącznie znaleziono prawie 1500 paczek papierosów różnych marek. Podczas przesłuchania podróżujących autokarem do próby przemytu przyznał się Ukrainiec Aleksandr P. Wyjaśnił że skorzystał z okazji iż auto było garażowane na jego posesji oraz się nim opiekuje, więc przed wyruszeniem w trasę ukrył wyroby tytoniowe które zamierzał sprzedać z zyskiem na chełmskim bazarze. Kierujący ikarusem nic nie wiedział o kontrabandzie.

Z kolei w ukraińskim autokarze marki mercedes celnicy ujawnili w kanałach nawiewowych ponad 2500 paczek papierosów Fest. W tym przypadku do przemytu przyznał się kierujący pojazdem, który także liczył na łatwy zarobek chcąc sprzedać papierosy na bazarze w Chełmie. Funkcjonariusze wszczęli przeciwko mężczyznom postępowanie karne skarbowe, zabezpieczając na poczet grożących im kar 2 oraz 3 tys. złotych. Przechwycone papierosy trafiły do magazynu celnego.

 
(fot. Izba Celna Biała Podlaska)