Audi wbiło się w dom. Policjanci zatrzymali 19-latkowi uprawnienia (zdjęcia)

68-107159

Wczoraj wieczorem w Łańcuchowie w dom sześcioosobowej rodziny wbił się samochód osobowy. Na szczęście w momencie zdarzenia nikogo nie było w środku. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 20 w Łańcuchowie w powiecie łęczyńskim. Auto marki Audi wbiło się w ścianę domu.

– Z ustaleń policjantów wynika, że 19-letni mieszkaniec gminy Milejów, jadąc audi od miejscowości Wólka Łańcuchowska w kierunku Milejowa, nagle na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi przebijając ogrodzenie prywatnej posesji. Następnie samochód wbił się w ścianę domu – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ani 19-letni kierowca audi, ani siedzący w tym czasie na ławce przed domem właściciel, jak też przebywająca w ogrodzie jego żona. Jak się okazało, posesję zamieszkuje też małżeństwo z dwojgiem dzieci. Na szczęście rodzina w tym momencie znajdowała się poza domem.

– Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 19-latka oraz poddali badaniu na obecność narkotyków. Młody mężczyzna był trzeźwy, nie kierował też pod wpływem żadnych środków odurzających. Policjanci zatrzymali od kierującego prawo jazdy i dowód rejestracyjny za pokwitowaniem – wyjaśnia asp. Anna Kamola.

Zdarzenie sprawiło, że została naruszona konstrukcja domu, cała rodzina spędziła noc u kuzynów. Policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia. Koniecznie też będzie przeprowadzenie oględzin przez inspektora nadzoru budowlanego.

68-107160

68-107161

207-06-19 12:45:10
(fot. Policja Łęczna)