WIDEO: 32-letni handlarz podróbkami zatrzymany. Straty oszacowano na 1,5 mln złotych

68-105446

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Świdnika, który wprowadzał do obrotu podrabianą odzież i zegarki. Przedstawiciele pokrzywdzonych firm oszacowali straty na kwotę nie mniejszą niż 1,5 mln złotych.

 

Policjanci z Lublina i Świdnika w miniony czwartek weszli do pomieszczeń biurowych i magazynowych firmy należącej do 32-latka. Mundurowi posiadali informacje, że mężczyzna może posiadać towary z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Podczas przeszukania ujawniono podrobione zegarki, buty, odzież oraz inne akcesoria. Wstępnie przedstawiciele firm reprezentujących pokrzywdzone marki oszacowali straty na kwotę nie mniejszą niż 1,5 mln zł. Mieszkaniec Świdnika trafił do policyjnego aresztu

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

32-latek usłyszał już zarzuty. Za wprowadzenie do obrotu, towarów z podrobionymi znakami towarowymi, których nie ma prawa używać i uczynienia sobie z niego stałego źródła dochodu albo dopuszczenia się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

2017-05-21 09:13:00
(fot. wideo Policja Świdnik)