Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

31 grudnia nastąpi połączenie Okręgowego Szpitala Kolejowego z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Bożego

Z dniem 31 grudnia nastąpi połączeni dwóch szpitali, Okręgowego Szpitala Kolejowego SP ZOZ w Lublinie z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie. Mają na tym skorzystać pacjenci.

Z końce 2014 roku nastąpi połączenie dwóch lubelskich szpitali. Okręgowy Szpital Kolejowy SP ZOZ w Lublinie połączy się z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie. Komórki organizacyjne Szpitala Kolejowego zostaną włączone w strukturę szpitala im. Jana Bożego.

Skorzystać mają na tym pacjenci. Dzięki połączeniu obu placówek polepszy się dostępność do świadczeń zdrowych, m.in. diagnostycznych. Skierowanie na badania laboratoryjne będzie można realizować w obu placówkach. Dotychczas takie badanie mógł wykonać jeden punkt pobrań, w zależności od miejsca pracy lekarza kierującego na badanie.

Jak informuje Szpital Kolejowy usługi staną się bardziej kompleksowe.

Połączenie obu szpitali pozwoli obniżyć również koszty funkcjonowania Okręgowego Szpitala Kolejowego. Fuzja jest szansą na zbudowanie strategii inwestycyjnej oraz rozwój nowych technologii medycznych.

Jest to również szansa na rozwój zawodowy pracowników medycznych i niemedycznych szpitala.

2014-12-30 08:15:44
(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

  1. Ciekawe ile osob przy takich zianach stracilo prace?

  2. Z tego co mi wiadomo w kolejowym zwolnionych zostało co najmniej 25 osób. Poza tym opowieści o polepszeniu dostępności do świadczeń zdrowotnych, a już zwłaszcza diagnostycznych, można między bajki włożyć, bo efekt będzie raczej zupełnie odwrotny.

  3. Lepiej dla pacjentów totalna bzdura będzie jak na Biernackiego Izba Przyjęć planowa do 15 stej oczywiście z gabinetów prywatnych do zwolnienia kilkanaście osób i wybór pacjentów. Moja teściowa leżała na pulmonologii kazano jej oposcic szpital w piątek bo niby natlok pacjentów a po kartę informacyjna miała się zgłosić w następnym tygodniu. Była bardzo zdziwiona gdy na karcie informacyjnej widniala data wypisu cztery dni pozniej wiec NFZ zapłacił za pobyt za który teściowa była juz w domu ciekawe co na to NFZ to jest zwykle wyłudzenie ciekawe ilu pacjentów w ten sposób leczył szpital.

  4. Same kłamstwa! Panowie szanuje Was, ale tym razem wypisując te bzdury nie popisaliście się. Informację zawsze czerpiecie z pierwszych rąk, niejednokrotnie jesteście na miejscu zdarzenia równocześnie ze służbami i te wiadomości są 100%. Na temat tej fuzji porozmawiajcie najlepiej z personelem medycznym (macie już nie dużo czasu bo większość dostała wypowiedzenia do końca roku) to uzyskacie najbardziej wiarygodne informacje kto na tym skorzysta, bo napewno nie pracownicy a tym bardziej pacjenci.
    pozdrawiam

  5. pielęgniarka z osk

    Szczególnie z tymi badaniami to prawda. Zwłaszcza, że w kolejowym od stycznia nie będzie laboratorium

  6. Moja mama na pumonologi również po wypis zgłaszała się po 4 dniach i też była zdziwiona bo data wypisy była z dnia odebrania wypisy.Ogólnie szpital kolejowy dawno powinien prxedtac istnieć jedna wielka mafia.Wszystkie badania które wykonują to pacjenci z przychodni prywatnych,Dla osób ze skierowaniem nie mają miejsc a sale świecą pustkami.Myślę że NFZ powinien dobrze skontrolować machloje i oszustwa jakie tam są.

  7. niestety, ale owe zmiany na korzyść to jedynie kwestia zwalniania ludzi i nie płacenia pensji zwolnionym osobom. Tak samo na Biernackim było. Pozwalniali ludzi , okroili oddziały i to jest oszczędność. Nie wprowadzono nic nowego, żadnych innowacji w rodzaju badań, czy oddziałach. Każdy umiałby zwolnić ludzi, zmniejszyć oddziały i być dumnym, ze szpital wychodzi na przód . Niestety nie jest to połączenie ale przejecie przez szpital który ma 6 ODDZIAŁÓW, A KOLEJOWY MA ICH 10 I PIEKNY NOWY BLOK OPERACYJNY ORAZ KOLKANASCIE PRZYCHODNI. Dlaczego nikt nie mówi o tym, ze ustawa na podstawie, której przejęto szpital jest oparta na wielu błędach prawnych? Urząd Marszałkowski wydał nieprawnie dokument, który został zaskarżony, ale oczywiście nie ujrzał światła dziennego. Dlaczego podczas wybierania szpitala brane pod uwagę były dane z Biernackiego, z przed jego reorganizacji, kiedy jeszcze miał kilka więcej oddziałów, a nie w stanie faktycznym? Po prostu wiedziano, ze związki będą siedziały cicho, ciekawe czemu? Dlaczego kilka lat temu już Pan Pękalski ostrzył sobie zęby na kolejowy? Były już przygotowane decyzje do likwidacji szpitala, gdyby szpital nie zgodził się na połączenie. dlaczego teraz Pan Pękalski startuje na Dyrektora medycznego połączonych szpitali? Chodzi o kasę. spadł, ze stołka wiec szuka nowej posadki. A do czego to dąży? do zaniżenia wartości szpitala Kolejowego i jego prywatyzacji za małe pieniądze. Dlaczego mówi się, ze Kolejowy jest nieoszczędny, skoro w Biernackim mamy ponad 50 osób w samej administracji, a podobno kolejowy obsługuje swoich pracowników połową ludzi. I kto jest bardziej oszczędny? Dlaczego gazety o tym milczą pomimo pism związków, czyżby były przekupione? miłe Panie z Kuriera i dziennika?

  8. „Jest to również szansa na rozwój zawodowy pracowników medycznych i niemedycznych szpitala.” Skąd taki pomysł? To ma być rzetelny artykuł czy sponsorowana propaganda? Jak już ktoś wspomniał, niespodziewana kompromitacja lublin112.

  9. Trwa zwalnianie personelu w Szpitalu Kolejowym i Szpitalu Jana Bożego: „85 osób zwolnił Szpital Kolejowy, zaś 69 – inny lubelski szpital, im. Jana Bożego, co wiąże się z łączeniem obu tych placówek.”

Z kraju