Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

15 mln złotych do wydania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ruszyło głosowanie

Trwa głosowanie na projekty V edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Mieszkańcy i mieszkanki miasta zdecydują na co wydać 15 mln. złotych.

Wyboru w tym roku dokonamy spośród 165 projektów – 117 małych i 48 dużych. Głosowanie potrwa do 10 października. Każdy głosujący ma do wyboru trzy projekty, dwa małe i jeden duży. Do rozdysponowania jest 15 mln złotych.

– Głosowanie w lubelskim Budżecie Obywatelski to już tradycja w naszym mieście i doroczne święto partycypacji. W tym roku wybieramy spośród 164 projektów, w których każdy mieszkaniec Lublina znajdzie coś interesującego dla siebie. Zachęcam do udziału w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim, ponieważ jest to najprostsza i najszybsza metoda podjęcia decyzji o tym, jak ma wyglądać nasze miasto. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Mieszkańcy Lublina mają możliwość głosowania w 49 punktach w całym mieście: 35 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, 8 Biurach Obsługi Mieszkańców i 6 punktach mobilnych. Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby, w formie papierowej oraz elektronicznej.

Głosowanie w formie elektronicznej

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, zarejestrować się, zalogować, a następnie oddać swoje głosy. W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest zgoda rodzica/ opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzić/ opiekun prawny musi wprowadzić swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 roku życia, a także zgody dotyczące danych osobowych.

Głosowanie w formie papierowej

Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście przekazać kartę pracownikowi lub pracowniczce w wyznaczonym punkcie. Pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument tożsamości. Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane będą we wszystkich BOMach oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tych dzielnicach, w których nie ma ani biblioteki ani BOMu, wyznaczone zostaną mobile punkty, działające czasowo. Pełna lista punktów do głosowania znajduje się tutaj.

Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim będą miały wpływ na wysokość środków pozostających w dyspozycji lubelskich Rad Dzielnic w następnym roku. Pięć dzielnic z największą frekwencją w tym głosowaniu będzie miało do dyspozycji rezerwę powiększoną o 50%.

lista_mobilnych_punktow_do_glosowania,klOWfqWibGpC785HlXs

2018-09-24 16:45:53
(fot. UM Lublin)

Jeden komentarz

  1. W Lubartowie zrobili budzet obywatelski. Pewny radny go zglosil … i ten sam radny go pozniej zablokowal glosujac przeciw zmianom w budzecie. Teraz dumnie startuje znowu w wyborach 🙂
    I co z takim geniuszem zrobic?
    Wy w tym Lublinie to cokolwiek zrealizowliscie w ramach budzetu czy tak jak u nas w Lubartowie .. czary mary i po budzecie ?

Z kraju