12-latek za kierownicą bmw staranował ogrodzenie stadionu (zdjęcia)

68-124725

Na terenie gminy Trzeszczany doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 12-latek w bmw staranował ogrodzenie stadionu i zatrzymał się na środku boiska.

 

Do zdarzenia doszło przy jednym z lokalnych boisk na terenie gminy Trzeszczany. 21-latek zaparkował swoje bmw przy boisku. Kiedy rozmawiał ze znajomymi, za kierownicę pojazdu wsiadł 12-letni chłopiec.

– Nastolatek przekręcił kluczyk znajdujący się w stacyjce i niespodziewanie ruszył w stronę stadionowych trybun, które na szczęście w tym czasie były puste. Pokonał barierę, przejechał po ławkach, staranował ogrodzenie boiska sportowego, a następnie zatrzymał się na środku murawy – informuje asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Pomimo uszkodzenia pojazdu oraz terenu boiska, nastolatek może mówić o sporym szczęściu, ponieważ ani on ani inne postronne osoby nie poniosły w wyniku tego zdarzenia żadnych obrażeń ciała.

Policjanci ukarali będącego na miejscu 21-letniego właściciela pojazdu mandatem karnym, natomiast 12-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

68-124724

2018-04-17 12:08:08
(fot. Policja Hrubieszów)